ZMĚNY V PROJEKTU

PROJEKT

Jsme svědky rozmanitosti pozemků, pro většinu pozemků máme řešení v podobě hotového projektu archon+.

K tomu slouží kategorizace projektů, např.: kategorie projektů: "pro úzké pozemky", nebo "projekty s vchodem od jihu" apod.

 

 

 

U 50% zákazníků z celkového počtu, jsou požadavky na změny v projektu. Jsou dvojí změny v projektu:

 

1. malé dispoziční změny: změna polohy okna, změna polohy dělící příčky, zrušení dělící příčky, výměna obytných místností. Zabezpečíme zakreslení změn do výkresů po dodaní projektu.

2. velké změnypro některé je potřebný i nový statický výpočet a posudek: např. zrušení nosného zdiva, zvětšení balkonu, změna polohy koupelny, z garáže pokoj, zrušení výklenku, nebo vikýře, prodloužení domu (optimálně ve směru střechy, pokud je sedlová střecha, tedy střecha  ve tvaru obráceného V ) 

Prostřednictvím Office asisstenta, a příslušného projektanta  z daného území bude posouzeno, zda ZMĚNY v projektu jsou ještě po finanční stránce a z hlediska pracnosti únosné a realizovatelné, nebo se přistoupí k řešení INDIVIDUÁLNÍHO PROJEKTU.

                                
Z praktického hlediska řešíme situaci se změnami tak, že pokud nejde o velký rozsah změn, které zpravidla nejsou jediné, časem přichází stavebník na další změny, projekt je podán na stavební úřad v původní verzi a po dobu výstavby jsou řešeny změny i ve výkresech formou žádosti o změny před dokončením stavby.

Pro oba typy změn zajistíme od společnosti Archon+ bezplatné povolení hlavního projektanta, je potřeba je však zadefinovat při objednávce v objednávkovém formuláři. Za změny je příplatek, stanoven je po posouzení a vyjádření příslušného projektanta.

Nastává situace, že i po dobu výstavby RD dochází k různým dispozičním změnám, tehdy rovněž zajistíme povolení na změny. V závěru výstavby doporučujeme vyhotovení výkresů skutečného provedení, které by se shodovaly s realitou. Je to potřebné nejen ke kolaudaci, ale i z praktického hlediska, při řešení různých změn nebo poruch, či oprav už v době bydlení.
 

Změny ve výkresech zajišťují naši smluvní partneři - projektanti za ceny s nimi dohodnuté. Změny, které by si vyžadovaly větší rozsah úprav, nad rámec ceny projektu, řešíme vypracovaním nového projektu s našim souhlasem a u nášeho smluvního projektanta.

Poměrně často realizujeme podle požadavku zákazníka změnu vytápění na tuhé palivo, tato změna je možná po konzultaci s projektantem, našim partnerem. 

Úzké pozemky

 

Aby bylo možné postavit dům na užším pozemku, než předpokládá projekt, je možné v rámci přizpůsobení projektu například odstranit nebo změnit tvar okna ve stěně, odstranit výklenek, zmenšit okapy, zmenšit plochu balkonu. Minimální rozměr pozemku po přizpůsobení je vyznačený v katalogu pro každý projekt.

 

Do každého projektu je možné situovat celkové nebo částečné podsklepení, podle možností terénu. V případě, že se Váš pozemek snižuje ve směru k cestě , je možné doprojektovat garáž ve sklepení. V případě, že Váš pozemek je orientovaný jižně – je možné doprojektovat sklepení a pěknou terasu s výhledem. Všechny změny ve Vašem projektu může uvést architekt, který projekt přizpůsobí.

 

Tvar budovy – styl

 

Důležitým rozhodnutím po dobu hledání nejlepšího projektu pro Vás je výběr tvaru, se kterým budete moci být ztotožněni vzhledem na Váš styl života. V přebohaté kolekci projektů najdete domy v různé stylistice: tradiční, dvorové, klasické a moderní. Zveme Vás též k náhledu podstránky: „Domy ve dvou stylech”, kde prezentujeme, jak je možné jednoduchým způsobem architektonický styl přizpůsobit Vašim individuálním očekáváním.


Funkce a tvar

 

Další otázky, které je nutné si klást, aby jste mohli být blíže k rozhodnutí při  Vašem výběru nejlepšího projektu, jsou: kolik osob bude v domě bydlet? Plánujete rozšířit rodinu? Budete v budoucnosti bydlet s rodiči? Kolik potřebujete ložnic, koupelen a dalších místností? Chcete v domě pracovat?


Tvar budovy – střecha

 

Při výběru tvaru střechy je nutné mít na paměti, že sedlová střecha je více praktická než střecha valbová: levnější, více funkční, místnosti na povalu jsou lépe osvětlené a máte možnost lepšího využití povalů. Valbová střecha má jednu výhodu oproti sedlové střeše – má ten svůj styl. Velký, rozsáhlý dům bude lépe vypadat s valbovou střechou. Společným prvkem projektů: „Dům v majoránce” a „Dům v majoránce 2“ je půdorys přízemí.

 


Obrázek:

 

 

 
ZAKLADNÍ POJMY

 

Užitková plocha

 

Plocha uvnitř všech místností budovy je počítána ve světlosti všech stěn. V  místnostech i v podkroví je plocha nad 2,2 m počítána v 100% velikosti, v rozpětí mezi 1,4 a 2,2 m je úžitková plocha počítaná v 50% velikosti, pod 1,4 m se úžitková plocha nepočítá. Do plochy nejsou započteny plochy hospodářských místností, garáží, sklepů, které jsou označené jako služební plochy. 
V závorkách v kartě projektu, např. 1NP (přízemí) , nebo 2NP (poschodí) jsou uvedené celkové míry, proto jsou to větší čísla.

 

Celková plocha

 

Celková plocha je vypočtena z obvodu vnějších zdí na všech poschodích.

 
Obestavěný prostor

 

Objem budovy v m³.

 

Zastavěná plocha

 

Plocha zastavěná stavbou  je počítána bez teras, vnějších schodů a podchodů.

DOMY DVOU STYLŮ

 

Projektový stylista - Moderní nebo tradiční – vyberte si nejlepší styl pro svůj dům

 

Ještě před rozhodnutím o stavbe Vášeho domu snů, strávíte mnoho času nad prohlížením katalogů projektů domů, nad debatami v rodině i častými kon­zultacemi s profesionály. Snažte se vždy vybrat dům, který bude splňovat všechna Vaše přání zároveň v souladu s funkčností uvnitř, s tvarem a architek­tonickými detaily či barvou. Co dělat, když sa Vám budou líbit dva různé domy? Jeden bude perfektní z hlediska funkce a druhý bude mít ideální charakter?

 

Šetrný detail moderních stylizací

 

Vybírajíce dům z bohaté nabídky ARCHON+ můžete s pomocí našeho projektového návrháře lehce přizpůsobit vzhled domu podle Vašich požadavků. Často stačí pouze omezit architektonické detaily, přidat skleněné nebo ocelové zábradlí, okna bez příček, použít klinker, kámen nebo dřevo na povrchu stěn. Někdy rovněž stačí vybrat jiné vstupní dveře, garážová vrata - nejlépe z jednoduchých, rovných prvků. Když vyberete barvy pohledových prvků, které budou harmonizovat s ostatními prvky, není nutné při koupi projektu řešit - takovéto změny můžete udělat sami, bez nutnosti změn v projektu v rámci adaptace.


Prohlédni naše stylizace projektů

 

Každý Vámi postavený dům je neopakovatelné dílo, které je často zrcadlem Vaší duše. Kolik skvělých nápadů na dům mají naši investoři, svědčí snímky staveb, na které je možné se podívat na naší webové stránce. Zveme Vás k seznámení se s námi zpracovanými stylizacemi: 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.